Školenie v Seredi


23. septembra 2008 sa konal v Seredi v priestoroch zboru ECM seminár pre spolupracovníkov ECM, s témou: Vedenie a vodcovstvo. Prednášal br. Mgr. Wilfried Bolay z  Nemecka. Seminár je súčasťou cyklu školení ECM s názvom „Advanced Leadership Training", sponzorovaný organizáciou Mustard Seed Foundation. Každý poslucháč dostal materiál, kde je v bodoch zhrnuté všetko, čo sme od nášho lektora počuli na živo. To bolo dobre, lebo sme si mohli k jednotlivým bodom písať ešte aj ďalšie myšlienky. Oslovilo ma, keď br. Bolay hovoril o tom, ako by každý služobník mal mať jasný obraz o sebe, odkiaľ prichádza, čo malo rozhodujúci vplyv na formovanie jeho života a služby. Hovorili sme o využívaní času, rozdeľovaní úloh, o rôznych daroch a typoch služobníkov.
Čas prebehol rýchlo, myslím, že sme mali všetci z tohoto školenia úžitok. Aj keď cesta najmä na východ bola veľmi dlhá, ten čas, ktorý sme spolu ako kolegovia a spolupracovníci je veľmi dôležitý. Vďaka patrí aj Seredskému zboru, kde sme boli vlastne všetci hostia.
Podobné spoločné stretnutie budeme mať v Jenkovciach 5.- 6. decembra, pastorálne stretnutie, kde budeme hovoriť na tému "Pastoračná starostlivosť o dospelých".
Robert Zachar

Zásady vedenia zboru

bolay1 bolay2 bolay-spolocna


<Späť